آجیل ها سرشار از انواع ویتامین ها و پروتئین‌ و مواد معدنی هستند که بسیار برای بدن ، مو و پوست صورت انسان مهم است به همین دلیل توصیه می شود با توجه به شناختی که از انواع آجیل ها به دست می آورید به اندازه مصرف کنید و تاثیر آن ها را در بدن و پوست و موی خود ببینید. همان طور که می دانید مو نقش به سزایی در چهره انسان دارد و شادابی و درخشندگی آن بسیار مهم است.

پس با استفاده از خواندن نکات و مواردی که در ادامه بیان می شود بهترین رژیم غذایی را به پوست و موی خود هدیه دهید تا همیشه جوان بمانید و حتی تاثیر آن را بر بدن و سلامتی خود ببینید. این خوراکی های سالم باعث عملکرد سالم در بدن و تقویت و افزایش سطح ایمنی و از همه مهم تر سلامت مغز انسان می شوند.

در این مطلب می خواهیم بهترین آجیل ها برای تقویت مو را به شما معرفی کنیم. از آن جایی که برای تقویت مو و پوست مهم ترین عواملی که در بدن انسان نیاز داریم زینک ، پروتئین‌ ، روی ، آهن و مجموع ویتامین های B است ؛ پس باید موادی را در رژیم غذایی خود بگذاریم تا بتوانیم بهترین و سالم ترین عملکرد طبیعی بدون هیچ گونه مواد شیمیایی داشته باشیم که این موارد به وفور در آجیل ها پیدا می شوند.

در ادامه سعی می کنیم چند مورد از بهترین آجیل برای تقویت مو را به شما معرفی کنیم.

پیشنهاد خرید

گوجه جنگلی (100 گرم)

17,500 تومان17,500 تومانخرید و ثبت سفارش

بهترین آجیل ها برای تقویت مو

۱) آجیل برزیلی

آجیل برزیلی سرشار از کلسیم ، آهن ، سلنیوم و … می باشد. مصرف آجیل برزیلی به دلیل وجود سلنیوم برای تقویت و رشد مو بسیار مقوی و مهم است و تاثیر به سزایی دارد. حد مشخص شده برای بزرگسالان 400 میکروگرم در روز است. به دلیل وجود آهن ریزش مو کم تر و همینطور مانع از ضعیف شدن مو می شود .آهن با تشکیل گلبول های قرمز و اکسیژن رسانی بهتر مواد مغذی و اکسیژن را به مو می رساند و همین امر باعث تقویت بهتر مو می شود و در رشد آن ها تاثیر به سزایی دارد. 

آجیل برزیلی

بنابراین اگر مشکل ریزش مو دارید و یا موهای شما در حال کم پشت شدن هستند بهترین راه مصرف درست و به اندازه آجیل برزیلی یا فندق برزیلی است. یکی دیگر از موادی که بسیار در رشد و تقویت مو تاثیر دارد کلسیم است که برای داشتن موهای سالم مصرف کلسیم مهم و تاثیرگذار است.

گردو بدون پوست

۲) گردو

گردو دارای ارزش غذایی بالایی است به دلیل وجود انواع ویتامین و پروتئین حاوی ترکیبات بسیار مفیدی برای بدن است. گردو خاصیت های زیادی برای پوست و مو دارد به دلیل وجود اسید های چربی مانند : امگا 3 و امگا 6 بسیار مورد توجه برای رژیم غذایی تقویت مو و پوست است. اگر برای تقویت مو رژیم غذایی رعایت می کنید حتما گردو را در رژیم خود قرار دهید تا به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسید. گردو حاوی مواد ضروری برای جوان سازی پوست و مو است که در ادامه توضیحات بیش تری را ارائه خواهیم داد.

استفاده از کرم و روغن گردو برای مو بسیار مفید است و درخشندگی و طراوت زیبایی را به موهایتان می دهد. روغن گردو به دلیل وجود انواع ویتامین ها منبع کافی برای تقویت مو است که به راحتی بتوانید از آن نتیجه بگیرید و باعث آبرسانی عمیق پوست سر و موهای شما می شود. می توانید روزانه چند قطره روغن را در کف دست خود بریزید و به آرامی بر روی موهای خود ماساژ دهید و با انجام مکرر این کار نتیجه آن را در مدتی کمی بر روی موهای خود می بینید و از شر موهای خشک و بی حالت خود نجات پیدا می کنید.

گردو به دلیل وجود بیوتین و سلنیوم به راحتی می تواند موهایی زیبا و شادابی به شما بدهد. بیوتین در واقع همان B7 است که موجب جلوگیری از ریزش مو و از بین بردن شوره سر و باعث رشد سریع موهای شما می شود.

۳) بادام

یکی دیگر از آجیل ها برای تقویت مو بادام است. بادام خواص بی نظیری دارد که باعث معروفیت زیاد آن بین آجیل ها شده است. بادام داری ویتامین های B وE است که هر دانه آن مانند یک کپسول تقویتی عمل می کند و برای پوست و مو بسیار مفید است. بادام سرشار زینک و روی است که تمامی ویتامین ها و مواد مغذی این محصول مانند سپری به روی عوامل محیطی و ذاتی بر روی مو است. بادام حاوی منیزم است و می تواند 25 درصد نیاز منیزم بدن را تامین کند و همین امر موجب جلوگیری از ریزش مو می شود. شما می توانید با مصرف روزانه بادام مو و پوست خود را از اشعه آفتاب و آلودگی حفظ نمایید.

بادام درختی

بادام منبع غنی مس است که باعث تقویت رنگ دانه مو می شود و از سفید شدن موهای شما جلوگیری می کند. اگر می خواهید موهایی خوش رنگ و خوش حالت داشته باشید کافی است به موهای خود روغن بادام بزنید. بادام وظیفه کراتینه و خوش حالت کردن مو را به عهده دارد و شما می توانید فقط با مصرف روزانه 7 عدد بادام موهایی سالم و زیبا داشته باشید.

ویتامین B بادام باعث جلوگیری از ریزش مو و وز شدن و موخوره مو می شود که این امر در زیبایی موهای شما بسیار مهم و تاثیرگذار است. شما می توانید با خیساندن بادام و استفاده روزانه از آن اثرات بی نظیر مصرف بادام ببینید که چگونه باعث درخشندگی و خوش حالت تر شدن موهایتان می شود.

بادام هندی اعلا

۴) بادام هندی

این دانه لوبیا شکل بیش تر از آنچه فکر می کنید برای مو شما مفید است و استفاده روزانه از آن و قرار دادنش در رژیم غذایی به شما توصیه می شود. بادام هندی سرشار از ویتامین C ، آهن ، روی ، منیزیم و سلنیوم و مس است که هر کدام به صورت جداگانه بر لطافت و درخشندگی و سلامت موهای شما تاثیرگذار است. ویتامین C موجود در بادام هندی نفش به سزایی در متابولیسم پروتئین دارد و اگر کمبود ویتامین c داشته باشید باعث ریزش مو می شود. 

همچنین از دلایل دیگر ریزش مو کمبود مس و مواد معدنی و کمبود پتاسیم است که تمامی آن ها در بادام هندی موجود است و با خوردن به اندازه آن دیگر نگران ریزش موی خود نباشید. بادام هندی به دلیل داشتن فیبر ، پروتئین ، ویتامین B همان اکسیر جوانی است که با مصرفش می توانید همیشه با طراوت و شاداب بمانید.

۵) پسته

مصرف منظم و به اندازه پسته بسیار برای مو مفید است و باعث رشد بیش تر موهای شما می شود. از پروتئین هایی که برای سالم بودن مو بسیار ضروری است الاژین و کراتین و الاستین هستند که تمای آن ها در پسته موجود می باشد و به همین دلیل مصرف پسته هم یکی از آجیل هایی است که برای تقویت مو بسیار توصیه می شود. پسته پک کامل آهن ، کلسیم ، منیزیم ، روی ، فسفرو پروتئین و اسید های چرب است که بسیار برای تقویت و رشد مو و درخشندگی مو تاثیر دارد.

پسته

پسته منبع غنی کاتچین است که به شدت برای مو مفید است و در برابر آسیب های وارد شده محیط پیرامون و رادیکال های آزاد حفاظت می کند. با این روش لازم نیست همیشه در حال خرید کرم و انواع مواد شیمیایی باشید و به راحتی و تنها با خوردن پسته می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.
امگا 3 (DPA ، EPA ، DHA ، ALA ) و امگا 6 ( لینولئیک اسید ) چربی های سالم و ضروری برای تقویت و رشد مو هستند و پسته یکی از انواع آجیل هایی است که تمام چربی های سالم را دارد و خوردن آن برای تقویت مو مفید است.

یکی دیگر از بهترین روش ها برای آبرسانی عمیق مو و درخشان کنندگی مو ، روغن پسته است که همراه با عطر خوبی که دارد خاصیت های زیادی برای تقویت پوسته سر و مو دارد و باعث جوان سازی مو می شود.

پسته حاوی بیوتین است و همین امر باعث جلوگیری از ریزش یا کم تر شدن ریزش موهاست. بیوتین همان ویتامین H است و دلیل نام گذاری آن هم تاثیر زیادی که برای مو دارد می باشد. همچنین با مصرف بیوتین از شر خشکی و شوره مو هم راحت می شوید. مصرف پسته بسیار به تقویت ریشه مو کمک می کند و با توجه به این موضوع روزانه مصرف 5 تا 10 عدد آن بسیار مفید و لازم می باشد.

۶) فندق

فندق منبع کاملی از انواع آنتی اکسیدان ، فلانوئیدها و کاتچن است که تمامی آن ها بر رشد مو و تقویت مو تاثیر به سزایی دارد. این محصول به دلیل فواید بسیاری که دارد باعث شده در خیلی از مواد خوراکی که مصرف می کنیم مخلوط شود. ویتامین C و E برای کلاژن سازی بسیار موثر و مفید است. ویتامین C مو را ترمیم و شاداب می کند. همین طور باعث کاهش رادیکال های آزاد و کاهش آسیب رساندن به مو می شود. 

فندق به تنهایی وظیفه آبرسانی و ترمیم کنندگی و کلاژن سازی مو را انجام می دهد ، بنابراین حفظ مو در برابر اشعه فرابنفش یکی از خواص فندق است و با ماساژ روزانه روغن فندق از فواید بسیارش می توانید استفاده کنید ؛ مانند : کم شدن ریزش مو ، بهبود موهای آسیب دیده ، احیا و کراتینه کردن موهای رنگ شده و مواد مقوی برای پوست سر و … .

پیشنهاد خرید

بادام مامایی خام (1000 گرم)

440,000 تومان440,000 تومانخرید و ثبت سفارش

سخن آخر

امروزه به دلیل تاثیر مواد شیمیایی و رنگ بر روی مو ، موها معمولا طراوت و شادابی خود را از دست داده اند و خشک شده اند. شما می توانید با هزینه ای کم و داشتن رژیم غذایی آسان و راحت روزانه به طور مرتب از آجیل برای تقویت مو سر خود استفاده کنید و شادابی و درخشندگی از دست رفته را به موهای خود بازگردانید. خوبی مصرف آجیل این است دیگر نیازی به هزینه هنگفت برای خرید انواع کرم ها و لوسیون های شیمیایی نیست و شما می توانید به راحتی این آجیل های کوچک را هم از روش خوراکی و هم از روش روغنشان مصرف کنید و تاثیر آن را روزانه بر روی پوست و موی خود ببینید و لطافت را به موهای خود هدیه دهید. شما می توانید با کیفیت ترین انواع این آجیل ها را از سایت خشکبار کشاورزی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *