پیشنهاد خرید

رب انار ارگانیک (1000 گرم)

184,000 تومان184,000 تومانخرید و ثبت سفارش
پیشنهاد خرید

گوجه جنگلی (1000 گرم)

175,000 تومان175,000 تومانخرید و ثبت سفارش

بهترین آجیل برای قلب

آجیل برای قلب (2)

آجیل‌ ها به طور معمول موادغذایی هستند که دارای چربی بالایی بوده اند و به طور کلی هسته‌ هایی بوده اند که معمولا در داخل پوسته ‌ای سخت قرار گرفته اند. در بیشتر مواقع می توان از آجیل‌ ها به عنوان یک میان ‌وعده مغذی و سالم استفاده شود. خوردن و استفاده از آجیل می تواند جهت سلامت کامل بدن و همچنین سلامت قلب به عنوان قسمتی از یک رژیم غذایی سالم، بسیار مفید و مغذی باشد.

آجیل دارای اسید های چرب غیر اشباع و دیگر مواد مغذی و مفید بوده است و می ‌تواند برای همه ‌ی افراد و همچنین برای افرادی که مبتلا به بیماری قلبی هستند، یک میان ‌وعده ‌ی بسیار مناسب و عالی باشد. هر چند که آجیل دارای کالری بسیار زیادی است ولی با استفاده درست و به‌ اندازه از آن می‌ توان از فواید بی ‌نظیر و فوق العاده آن استفاده نمود.

بهترین آجیل برای قلب

آجیل برای قلب

مطالعات نشان داده است افرادی که احتمال دارد به بیماری‌ های قلبی دچار شوند، با یک رژیم غذایی مفید و سالم که در آن آجیل‌ هم وجود دارد، این خطر را می ‌توانند کمتر کنند. با توجه به تحقیقات که تاکنون انجام شده می ‌توان از خواص و فواید آجیل برای قلب به این موارد اشاره نمود:

در این صورت استفاده از آجیل‌ ها می ‌تواند سبب بهبود و افزایش سلامت قلب شود و خطر مرگ را که ناشی از بیماری ‌های قلبی و دیگر بیماری ‌ها بوده کمتر نماید. فواید و خواص آجیل برای قلب با تاثیر آن بر کاهش التهاب، کاهش سطح کلسترول بد و بهبود عملکرد شریان ‌ها مرتبط بوده است.

پیشنهاد خرید

گوجه جنگلی (500 گرم)

87,500 تومان87,500 تومانخرید و ثبت سفارش

دلایلی که آجیل را برای سلامت قلب مفید می سازد

آجیل برای قلب

بهترین آجیل ها جهت بهبود و افزایش سلامت قلب علاوه بر این که سرشار از پروتئین هستند ولی به همین صورت دارای مواد مفید و مغذی زیادی بوده اند که برای سلامت قلب می ‌توانند موثر باشند که در این قسمت به معرفی آن ها پرداخته ایم :

برای این مساله هنوز هم علت مشخصی به اثبات نرسیده است ولی این گونه نشان داده شده که چربی ‌های مفید و مناسبی در آجیل ( چربی‌ های اشباع نشده چندگانه و تکی ) وجود دارد که سبب پایین آمدن سطح کلسترول بد می ‌شود.

در ماهی اسید های چرب امگا 3 وجود دارد ولی بسیاری از آجیل‌ ها هم منبع غنی از اسید های چرب امگا 3 هستند. به طور کلی امگا 3 ، اسید های چرب مفید و سالمی بوده اند که با توجه به تحقیقات مشخص شده می تواند به سلامت قلب کمک کند؛ که این عمل را با جلوگیری از نامنظم شدن ریتم قلب که معمولا سبب ایجاد حملات قلبی می شود، انجام می دهد.

تمامی آجیل‌ ها دارای فیبر بوده اند که کمک زیادی به پایین آمدن کلسترول بد می ‌کند. فیبر همینطور سبب به وجود آمدن حس سیری در بدن می ‌شود و به همین دلیل فرد غذای کمتری می ‌خورد. همینطور می توان گفت که فیبر در جلوگیری از دیابت نوع 2 نقش مهمی داشته است.

در شریان ‌های قلبی رسوب پلاک سبب باریک شدن و همینطور بسته شدن رگ ‌ها می ‌شود و ویتامین E در شریان‌ ها می ‌تواند به متوقف کردن ایجاد پلاک کمک نماید. در شریان ‌ها ایجاد پلاک می ‌تواند سبب به وجود آمدن درد در قفسه‌ی سینه، حمله‌ ی قلبی یا بیماری عروق کرونر شود.

ممکن است بر اثر عواملی — یک سری پلاک در دیواره عروق خونی تشکیل شود که موجب باریک ساختن مسیر عبور خون و در نهایت منجر به درد قفسه سینه و بیماری عروق خونی و حمله های قلبی می شوند. طبق شواهدی که وجود دارند، ویتامین A ممکن است در ممانعت از تشکیل پلاک در دیواره عروق خونی، موثر است.

آجیل ‌ها همینطور منبع خوبی از ال آرژنین هستند؛ ماده‌ ای که به بهبود و افزایش سلامت دیواره های شریان ‌ها می ‌تواند کمک کند. افزایش و تقویت قلب و عروق با استفاده از آجیل و ال آرژنینی که در آن وجود دارد امکان ‌پذیر است. این ماده می تواند رگ‌ ها را انعطاف‌ پذیر تر کند و به این صورت رگ‌ ها بسیار کمتر باعث لخته شدن خون و همینطور مسدود شدن و گرفتگی در جریان خون می شوند.

پیشنهاد خرید

گوجه جنگلی (250 گرم)

43,750 تومان43,750 تومانخرید و ثبت سفارش

بهترین نمونه های آجیل برای سلامت قلب

آجیل برای قلب

از جمله غذا های فوق ‌العاده ‌ای که معمولا باید در یک رژیم غذایی سالم گذاشته شوند آجیل ‌های خوشمزه، ترد و مغذی، هستند. آجیل‌ ها منبع سرشاری از پروتئین گیاهی، فیبر و چربی‌ های سالم هستند و استفاده از آجیل ها همچنین می ‌تواند جهت رسیدن به وزن سالم و پایین آمدن خطر ابتلا به بعضی بیماری ‌ها به عنوان نمونه بیماری ‌های قلبی بسیار مناسب و مفید باشد. همچنین یک انتخاب خوب و مناسب برای کودکان می تواند آجیل باشد و همینطور به رژیم غذایی کودک اضافه کردن آجیل می‌ تواند سبب بالا رفتن مصرف فیبر، پروتئین و چربی ‌های سالم شود.

پیشنهاد خرید

گوجه جنگلی (100 گرم)

17,500 تومان17,500 تومانخرید و ثبت سفارش

بادام

بادام (Almond) از جمله آجیل‌ هایی که به دلیل طعم زیاد و مواد مغذی فراوانی که داشته است، خیلی پر طرفدار و محبوب است. به طور کلی می توان بادام را به شکل بو داده یا خام استفاده کرد و در بیشتر مواقع از آن آرد بادام، شیر بادام و کره‌ ی بادام درست می ‌کنند. در میزان 28 گرم بادام بوداده مواد مغذی زیر وجود دارد :

بادام

پسته

پسته

یکی از آجیل ‌هایی که در بین ایرانی ها بسیار محبوب بوده پسته (Pistachio) است که در شهر های گوناگونی کاشته و تولید می‌ شود. این آجیل خوشمزه که به رنگ سبز است منبع غنی از مواد مغذی بوده است و همینطور نسبت به خیلی از آجیل ‌های دیگر چربی و کالری کمتری داشته است. مقدار 28 گرم پسته حاوی مواد مغذی زیر است:

گردو

گردو (walnut) از جمله بهترین و مناسب ترین نمونه های آجیل جهت سلامت قلب بوده است که دارای فواید و خواص بسیار زیادی بوده است و همچنین منبع غنی از مواد مغذی و مفید است. میزان 28 گرم گردو مواد مفید و مغذی وجود دارد که در این قسمت بیان شده است :

مغز گردو

خواص گردو برای بیماران قلبی

این آجیل منبع غنی از مس بوده است؛ ماده‌ ی مفید و معدنی که بدن جهت تولید سنتز انتقال‌ دهنده ‌های عصبی و آنزیم‌ هایی که در تولید انرژی دخیل بوده اند به آن احتیاج دارد. مس همینطور به رشد رگ‌ های خونی، عملکرد سیستم ایمنی و سایر موارد هم کمک می ‌کند. گردو یکی از بهترین آجیل ‌ها بوده که برای سلامت قلب هم شناخته شده است و همچنین می ‌تواند خیلی از عوامل ابتلا به بیماری‌ های قلبی مانند سطح تری‌ گلیسیرید، فشار خون و کلسترول بد را پایین بیاورد. استفاده هر روزه‌ ی 28 تا 57 گرم گردو در طول روز عملکرد مغز را می ‌تواند بهبود ببخشد و عوامل ابتلا به بیماری ‌هایی مثل بیماری‌ های قلبی، زوال عقل و دیابت نوع 2 را پایین می آورد.

بادام هندی

بادام هندی

بادام هندی (Cashew) بافت کرمی و تردی دارد و زمانی که با غذا ها و یا آجیل ‌های شیرین و شور فوق ‌العاده ترکیب می ‌شود. بادام هندی را به شکل خام، بو داده و یا به شکل کره‌ آجیل می‌ توان استفاده نمود. میزان 28 گرم از مغز بادام زمینی دارای مواد مغذی زیر بوده است :

خواص بادام هندی برای قلب

بادام هندی دارای مقدار زیادی ماده‌ ی مفید و مغذی مثل ویتامین K، پروتئین، منگنز و مینزیم است که ضرورت زیادی برای سلامت استخوان ‌ها داشته است. مطالعات زیادی انجام شده که مشخص کرده رژیم ‌های غذایی دارای مقدار زیادی از بادام هندی هستند می‌ تواند علائم و نشانه های سندروم متابولیک و مجموعه‌ ای از علائم مثل سطح چربی خون و قند خون، فشار خون بالا و چربی شکم که می ‌توانند سبب ابتلا به دیابت و بیماری ‌های قلبی شوند را بهبود ببخشند. استفاده از بادام هندی سبب پایین آمدن میزان قابل ‌توجه ای از سطح گلیسیرید و فشار خون می ‌شود.

فندق

فندق (Hazelnut) از جمله بهترین و مناسب ترین نمونه های آجیل، برای سلامت قلب است؛ یکی از انواع آجیل بسیار مفید و مغذی بوده و همچنین منبع غنی از فیبر، چربی ‌های سالم و پروتئین است که قسمتی از یک برنامه غذایی مفید و سالم می‌ تواند باشد. میزان 28 گرم فندق دارای مواد مفید و مغذی است که در این قسمت بیان می کنیم :

خواص فندق برای قلب

به طور کلی فندق سرشار از مواد معدنی و ویتامین ‌ها است، و همچنین منبع غنی از ترکیبات گیاهی مثل کافئیک اسید، کورستین، اسید گالیک و اپی‌کاتچین هم بوده که اثرات آنتی ‌اکسیدانی و ضد التهابی هم داشته است. در این صورت فندق به بالا رفتن مصرف آنتی ‌اکسیدان و همچنین به بهتر شدن کیفیت رژیم غذایی هم می ‌تواند کمک نماید. همینطور تحقیقات نشان داده است که مصرف روزانه فندق به پایین آمدن خطر ابتلا به بیماری های قلبی مثل کلسترول کلی و کلسترول بد بالا می ‌تواند .

بادام زمینی

بادام زمینی

با توجه به این که بادام زمینی (Peanut) را نمی توان جزو آجیل ‌ها به حساب آورد و همچنین بادام زمینی جزوی از حبوبات بوده است ولی مشخصه ‌های غذایی داشته که به آجیل ‌های درختی بسیار شباهت دارد و دارای فواید و خواص بسیار زیادی جهت سلامت بدن هم بوده است. میزان 28 گرم بادام زمینی حاوی مواد مفید و مغذی است که در این بخش بیان می کنیم :

خواص بادام زمینی برای قلب

بادام زمینی سرشار از پروتئین های گیاهی است که باعث به وجود امدن احساس سیری می شود. این مغز مفید و مقوی همینطور منبع غنی از فولات است؛ نمونه ای از ویتامین B که به خصوص در زمان بارداری به علت این که در رشد جنین و جفت تاثیر داشته است. همچنین تحقیقات نشان داده است که رژیم ‌های غذایی دارای مقدار زیادی آجیل، از جمله بادام زمینی است که برای سلامت قلب می‌ تواند بسیار مفید باشد.

میزان مناسب از یک وعده‌ ی غذایی آجیل برای سلامت قلب

به طور تقریبی چربی 80 % از آجیل ‌ها را تشکیل داده است. هر چند که اکثر این چربی ‌ها مفید و سالم هستند ولی دارای کالری زیادی هم هستند و به همین علت باید آجیل به اندازه درست و معتدل استفاده شود. بهتر است آجیل های خام یا بو داده‌ ی خشک را جایگزین آجیل‌ های پخته شده در روغن کنیم و از آن استفاده نماییم. در صورتی که فقط از آجیل استفاده کردید و در کاهش چربی ‌های اشباع که در بیشتر محصولات گوشتی و لبنیات وجود دارد جلوگیری نکنید، برای قلب و سلامتی آن سودی نخواهد داشت.

خوردن بهترین آجیل برای قلب و لذت یک زندگی سالم

به صورت منظم مصرف آجیل می‌ تواند برای سلامتی بدن انسان به روش های مختلفی مفید باشد؛ به عنوان نمونه می توان به کاهش سطح کلسترول و تری‌ گلیسیرید و کاهش خطر ابتلا به دیابت و همینطور بیماری ‌های قلبی اشاره نمود. این خوراکی‌ های مفید و مغذی که دارای فیبر بالا هستند با توجه به این که کالری زیادی هم دارند، امکان دارد در کاهش وزن هم مفید و مناسب باشند. تا وقتی که استفاده از آجیل در حد اعتدال و به اندازه باشد می‌ تواند به عنوان یک افزودنی خوشمزه به یک برنامه غذایی متعادل و سالم باشد.

نتیجه گیری

از جمله منابع بسیار مفید و خوبی که سرشار از مواد مغذی مثل فیبر، پروتئین، چربی، مواد معدنی و ویتامین‌ ها هستند می توان به آجیل ‌هایی مثل فندق، بادام، پسته، گردو و بادام زمینی اشاره کرد و آن ها را می ‌توان یکی از بهترین نمونه های آجیل مناسب برای سلامت قلب معرفی نمود. این آجیل‌ ها را در صورتی که به عنوان قسمتی از برنامه غذایی مفید و سالم استفاده کنید خطر ابتلا به بیماری‌ های قلبی را می‌ توانند تا حد زیادی پایین بیاورند و همچنین از سلامت سیستم ایمنی بدن و … هم حمایت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *