آجیل‌ ها مغز های خوراکی هستند که منبع غنی از انواع املاح و مواد معدنی ضروری، پروتئین ‌ها و ویتامین‌ ها بوده اند و در بین مردم مصرف آن ‌ها مخصوصا در مهمانی ‌ها، گردهمایی ‌ها و اعیاد گوناگون بسیار رواج داشته است. استفاده هر روزه از آجیل یکی از مؤثر ترین و بهترین راه‌ های جلوگیری از فقر آهن و درمان کم‌ خونی است.

کم خونی بیماری خاموشی است که بیشتر از آن چه که تصور کنید در حال حاضر در بین مردان و به خصوص بانوان وجود دارد و پیشرفت هم می کند. در این قسمت قصد داریم تا شما را با بهترین و مفید ترین آجیل ها برای کم خونی آشنا کنیم.

پیشنهاد خرید

بادام مامایی خام (100 گرم)

44,000 تومان44,000 تومانخرید و ثبت سفارش

کم ‌خونی و فقر آهن

کم خونی

کم ‌خونی از جایی شروع می شود که با گذشت زمان و روند کمبود آهن، بعضی ویتامین ‌ها، همچنین و در اثر خونریزی سطح تولید گلبول ‌های قرمز یا هموگلوبین ‌ها در بدن و یا برخی از بیماری های عفونی به شدت پایین می آید.

از ویژگی ها و حالت هایی که کم ‌خونی به وجود می آید این است که در بدن میزان هموگلوبین یا RBC از حد طبیعی پایین‌ تر می شود، RBC ها کمکی جهت منتقل کردن اکسیژن به همه ی قسمت ‌های بدن هستند و همچنین هموگلوبین، در RBC یک پروتئین سرشار از آهن است که به سلول‌ های خونی رنگ قرمز را منتقل می کند.

همینطور به اکسیژن کمک می‌ کند تا باقی بماند و با عفونت مقابله نماید و جلوی به وجود آمدن خونریزی در بدن را می گیرد.

کم ‌خونی در بین زنان باردار و همینطور کودکان و افراد مسن به نسبت بیشتری دیده شده و گسترش یافته است. دارو های زیادی برای کم خونی مناسب هستند به عنوان نمونه می توان به آهن فیفول، فروس سولفات و اسید فولیک اشاره نمود. هر یک از قرص های مطرح شده عوارض و مزایا خاص خودش را دارد. ولی بهتر است که با مصرف مواد طبیعی به جای مصرف دارو ها بتوان مشکل را برطرف نمود.

دلایل بروز کم خونی

کمبود آهن

بهترین آجیل ها برای کم خونی

بهترین آجیل ها برای کم خونی

این نکته را باید در نظر بگیرید که با جایگزین کردن مغز های خوراکی و آجیل ‌های خون‌ ساز که سرشار از ویتامین B12 ، منابع غنی آهن و دیگر ویتامین‌ های ضروری برای بهتر شدن روند رشد گلبول ‌های قرمز بوده اند، کم‌ خونی را می ‌توان درمان نمود و از مبتلا شدن به آن جلوگیری کرد.

همینطور آجیل‌ ها برای بدن منبع غنی از چربی‌ های ضروری و غیر مستقیم و نمونه های مختلف فیبر های خوراکی بوده اند و وزن و سطح انرژی شما را در حالت تعادل نگه می ‌دارد. توصیه می شود که جهت مقابله با کم‌ خونی و فقر آهن و حفظ سلامت خود و تأمین مواد ضروری مورد نیاز برای سلامت بدن، آجیل هایی که برای کم خونی مناسب اند را مصرف کنید.

۱) بادام هندی

بادام هندی برای کم خونی

بادام هندی سرشار از منیزیم، آهن، کلسیم، زینک، انواع ویتامین‌ های E، B1، B2 همینطور منبع غنی از امگا ۳ و امگا ۶ بوده است. از بادام هندی با توجه به مقدار ارزش غذایی آن به عنوان بهترین آجیل می‌ توان برای کم خونی اشاره کرد که می ‌تواند به صورت چشمگیری هموگلوبین‌ های خون را بالا تر ببرد و در نتیجه بدن را به سطح تعادل برساند.

۲) پسته

پسته برای کم خونی

پسته از جمله آجیل هایی است که خون ‌ساز بوده و همچنین از همه ی ویتامین‌ ها غنی است. استفاده هر روزه از پسته در وعده صبحانه یا میان وعده علاوه بر تأمین مقدار انرژی مورد نیاز جهت سوخت و ساز بدن شما همچنین روند تولید هموگلوبین را می ‌تواند بیشتر و بهتر کند. پسته در بین تمام نمونه های آجیل خون ‌ساز دارای بیش ترین مقدار آنتی اکسیدان زاکزانتین و لوتئین بوده و سبب تقویت و بالا رفتن قوای بینایی می ‌شود.

۳) کشمش

کشمش برای کم خونی

کشمش یکی از آجیل های خون‌ ساز بوده و به روند درمان و از بین بردن فقر آهن کمک می کند. در کنار دیگر آجیل های مناسب جهت کم خونی استفاده از کشمش به دلیل داشتن مقدار زیادی از کالری، شکر، فیبر خوراکی و آهن کمک زیادی به سیر تولید گلبول‌ های قرمز خون می ‌کند. حدودا یک مشت کشمش دارای یک میلی گرم آهن بوده است که این مقدار یک دهم احتیاج روزمره بدن به استفاده از آهن را تأمین می نماید همینطور در کنار چای استفاده از کشمش به عنوان یک نمونه از قند های طبیعی، سطح و میزان قند خون بدن را کنترل می نماید.

۴) گردو

گردو

یکی از آجیل های خون ‌ساز که سرشار از انواع اسید های چرب مفید و غیر مستقیم، مس، روی، امگا ۳، امگا ۶ و امگا ۹ بوده گردو است و نمونه خام آن به علت داشتن مقدار زیادی آهن برای از بین بردن و درمان کمبود آهن بدن بسیار تاثیر داشته است. در وعده صبحانه و یا میان وعده، خوردن و استفاده از گردو علاوه بر اینکه سبب پایین آمدن کلسترول‌ های بد LDL شده و همچنین در زنان باردار برای خون ‌سازی وجود همه ی آنتی اکسیدان ‌ها و آهن به شدت توصیه می شود.

۵) فندق

مغز فندق

فندق معمولا دارای انواع ویتامین ها، فسفر، کلسیم و ... بوده است. با توجه به اینکه در فندق این مواد معدنی وجود دارد در زمانی که روزانه از آن استفاده شود می تواند به درمان کم خونی کمک زیادی کند. این نکته را در نظر داشته باشید که فشار خون را مغز فندق بالا می برد؛ ولی باید در مصرف آن دقت داشته باشید.

۶) بادام زمینی

بادام زمینی

بادام زمینی از بهترین آجیل ‌های خون ساز به شمار می رود که دارای مقدار زیادی آهن، زینک، مس و ویتامین ‌های B6و B1 و E بوده است. استفاده از بادام زمینی در زنان به دلیل وجود مقدار بالای آهن در دوران بارداری ممکن است آلرژی در نوزادان به وجود آید پس احتیاج داریم که تحت نظارت پزشک و با احتیاط انجام شود.

۷) بادام درختی

بادام درختی برای کم خونی

در بین دانه‌ های خوراکی و مغز ها، بادام درختی بیشتر از بقیه دارای مقدار زیادی از پروتئین بوده است و همینطور منبع ویتامین C، زینک، آهن و ویتامین B12 بوده است. استفاده هر روزه از بادام زمینی و در بعضی مواقع استفاده از آن به عنوان یکی از وعده های غذایی این امکان را فراهم می کند که آهن مورد نیاز بدن شما را تامین کند و علاوه بر بهتر شدن سطح تولید هموگلوبین ‌ها بتواند به سلامت پوست شما نیز کمک ‌کند.

۸) انجیر خشک

انجیر خشک برای کم خونی

انجیر خشک یکی از شناخته ‌شده ‌ترین و مهم ترین منبع فسفر و آهن در بین میوه ‌های خشک بوده است و در زمانی که با ویتامین C ترکیب شود التهابات ریوی و تنفسی را علاوه بر درمان فقر آهن و کم‌ خونی ، تسکین می دهد. انجیر خشک یکی از اجزای خشکبار است اما در میان آجیل ‌ها هم مورد استفاده قرار می گیرد. در انجیر آهن زیادی وجود دارد که باعث بالا رفتن قوای جسمانی شده و میزان بالایی از انرژی را به بدن خواهد داد. علاوه بر اینکه انجیر خشک جلوی پیری زودرس را می گیرد همچنین بر درمان یبوست و التهابات هم تاثیر داشته است.

۹) برگه زردآلو

برگه زردآلو برای کم خونی

زردآلو خشک یا برگه زردآلو یک نمونه دیگر از میوه ‌های خشک شده ای است که در آجیل وجود دارد و همچنین سطح بالایی از فسفر، پتاسیم، کلسیم، آهن و همینطور ویتامین C را داشته است. برگه زردآلو ضمن اینکه جهت ایجاد وزن متعادل به تولید هموگلوبین ‌های خون کمک می کند همچنین بیماری های تنفسی مثل سرما خوردگی را درمان می کند و در نتیجه برای بهبود بدن زنان بعد از زایمان که خونریزی زیادی داشته اند و از بین بردن عفونت واژن بسیار تاثیر داشته است. این نکته را هم باید بدانید که برگ زردآلو سبب بالا رفتن میزان شیر مادر شده و استخوان ‌ها را در دوران بارداری از پوکی که تحت تاثیر فقر کلسیم به وجود آمده حفظ نماید.

۱۱) توت خشک

توت خشک برای کم خونی

توت خشک منبع سرشاری از پروتئین و آهن است و می ‌تواند افزایش انرژی مورد نیاز بدن و در رفع کم ‌خونی ، بدون نگرانی از اضافه وزن و چاقی تاثیرات مثبتی در بدن داشته باشد. همینطور توت خشک در ترکیبات خود تانن، املاح معدنی، آنتی اکسیدان، فیبر، انواع ویتامین، پکتین و همچنین پر کالری داشته است. این نکته را هم باید بدانید که در هر فنجان توت ۰.۹ گرم پروتئین وجود دارد. توت ها دارای خصوصیات و فواید بسیاری هستند که از جمله آن ها می توان به ضد سرطان و بیماری قلبی، بهترین قند طبیعی، کاهش دهنده کلسترول بد خون، منبع غنی از فیبر و ملین، دارای آهن و داروی کم‌ خونی و دشمن اضطراب و عصبانیت است. یکی از بهترین جایگزین ها برای قند، توت خشک بوده است.

۱۲) خرما

خرما برای کم خونی

منبع غنی از مس، کلسیم، آهن و منیزیم است. خرما به علت داشتن مواد با ارزش و مفیدی که داشته است می تواند کمک زیادی به تولید سلول های خونی کند. پس استفاده از خرما می تواند یکی از عوامل مهم جهت جلوگیری از کم خونی باشد.

۱۳) دانه های کنجد

دانه کنجد برای کم خونی

یکی از منابع مهم و مناسب آهن دانه ‌های کنجد (Sesame seeds) با عطر و طعم روغنی و آجیلی هستند. در هر قاشق غذاخوری دانه ‌های کنجد در حدود 1.31 میلی ‌گرم آهن وجود دارد و مواد مغذی و مفید دیگری مثل مس، زینک، فسفر، ویتامین E هم در خود داشته است. یکی از راه های آسان و راحت جهت اضافه کردن کنجد به برنامه غذایی خود، پاشیدن آن بر روی غذا ها یا سالاد است. بیش از یک میلی ‌گرم آهن با استفاده از خوردن یک قاشق غذاخوری کنجد به مقدار آهن مورد استفاده در هر روز شما اضافه می ‌کند.

۱۴) نخودچی

نخودچی برای کم خونی

نخودچی با توجه به اینکه دارای فیبر بوده است، سبب دفع بعضی از مواد سمی و ترکیبات از بدن می شود و به این صورت اسید های چرب و قند که در خون وجود دارد را کمتر می کند. نخود به علت داشتن ویتامین B۹ به تولید گلبول های قرمز و سفید کمک زیادی می کند و از کم خونی جلوگیری می کند و همچنین به حفظ سلامت پوست نیز کمک می کند.

خرید انواع آجیل های خون ساز و مناسب برای کم خونی

مواد غذایی زیادی برای درمان کم خونی می توانند مفید باشند که از جمله آن ها می توان به جگر، اسفناج، ماهی، تخم مرغ و دیگر مواد غذایی اشاره نمود که دارای آهن زیادی نیز هستند. علاوه بر آن استفاده از آجیل ها نیز می تواند در درمان کم خونی بسیار موثر باشد و همچنین آن ها دارای خاصیت ها و فواید دیگری نیز هستند

نتیجه گیری

یکی از بیماری هایی که در حال حاضر در بین مردم بسیار زیاد شده کم خونی است که روش های زیادی برای از بین بردن و جلوگیری از کم خونی تاکنون معرفی شده است که از جمله آن ها می توان به استفاده از آجیل ها اشاره کرد.

به طور کلی می توان گفت که با توجه به تنوع بسیار زیادی که در آجیل ‌های خون ‌ساز وجود دارد، که برای هم‌ سو بودن و سالم بودن این مواد مغذی با ذائقه ی ایرانی احتیاج داریم تا با قرار دادن آن ‌ها در برنامه غذایی روزانه خود به عنوان یک میان وعده و یا حتی وعده ی کامل غذایی کمک زیادی به سلامت برنامه غذایی خود بکنیم.

باید این نکته را هم در نظر بگیرید که با توجه به این موارد این آجیل ها به افزایش سطح سلامت بدن و جلوگیری از ابتلا به انواع مشکلات جسمی، کم ‌خونی کمک می کند و با استفاده از آن ها درمان و نشاط و انرژی را به خود و اطرافیانمان هدیه کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *